פרויקטים

משתתפי מחזור ד' של מובילים דיגיטליים שלטון מרכזי, הביאו לקו הסיום 21 פרוייקטים.

שרית ארבל.jpg
שרית ארבל.jpg

שקיפות בנתוני חברות באזור האישי

האני ואקד ואלי קורח

חברת יעוץ:

ללא חברה

סטאטוס:

הסתיים

מידע אודות חברות נוהל עד כה ברשות התאגידים ולאזרחים לא היתה גישה לכלל המידע. דבר זה יצר מצב שכדי לקבל מידע אודות החברות שלו, נאלץ האזרח לפנות בכתב או בפניה ישירה אחרת בכדי לברר מה יש בחזקתו. במסגרת פרוייקט זה בשיתוןף פעולה בין רשות התקשוב לבין רשות התאגידים, מידע זה עבר לאזור האישי. כל אזרח יכול לעקוב אחר התאגידים שהוא בעל עניין בהם ולראות אם נעשה שינוי במבנה (בדומה (עם הסייגים המשפטיים) לניהול נכסים בטאבו או רשימת כלי רכב בבעלות). בנוסף, בכל שינוי בחברה יקבל האזרח עדכון במייל או בטלפון.

שרית ארבל.jpg
שרית ארבל.jpg

יצירת ממשק לזכויות לפי תחום מתוך אתר gov/il

אמיתי קורן ואלי קורח

חברת יעוץ:

ללא חברת ייעוץ

סטאטוס:

הסתיים

באתר gov.il קיים מידע אודות כלל השירותים הניתנים ע"י משרדי הממשלה. מטרת הפרוייקט היא לייצר הנגשת מידע שנוגע לזכויות בגדר "יכול להיות שיעניין אותך גם..."הדרך לעשות זאת היא באמצעות קישור לאתר כל זכות מכל עמוד של כל משרד בהתאם לנושא המופיע בעמוד.

שרית ארבל.jpg
שרית ארבל.jpg

יצירת ממשק דיגיטלי בין ביטוח לאומי למס הכנסה להגשת בקשות רפואיות

ירונה שלום ופזית קלימן

חברת יעוץ:

ווייטבורד

סטאטוס:

הסתיים

על פי פקודת מס הכנסה ניתן פטור ממס להכנסות של יחיד כאשר שיעור הנכות הרפואית שלו הינה 100% או 90% בחישוב מיוחד. יחיד המעוניין לעמוד בפני ועדה רפואית על מנת שתקבע לו נכות רפואית לצרכי מס הכנסה, נדרש לעבור תהליך בירוקרטי ומסורבל בין שני הגופים. במסגרת פרוייקט זה מתבצעת בחינה מחודשת של התהליך ונבנה ממשק אוטומטי שיחבר בין שני הגופים.

שרית ארבל.jpg
שרית ארבל.jpg

התאמה אישית של הלמידה בקמפוס לאנשים עם מוגבלות

אנה ליפשיץ ואביטל סנדלר לף

חברת יעוץ:

matrix BI

סטאטוס:

הסתיים

במסגרת הפרוייקט מבוצע מחקר של נתונים קיימים ונתונים חדשים שנאספים אודות מאפייני הלמידה של אנשים עם מוגבלות בפלטפורמת אדקס. מטרת הפרוייקט היא להתאים את אופן הלמידה לאנשים עם מוגבלות בצורה המיטבית ביותר שתאפשר להם למידה מהנה, אפקטיבית ומשמעותית.

שרית ארבל.jpg
שרית ארבל.jpg

טרנספורמציה דיגיטלית של תהליך האפוסטיל הדיגיטלי

האני ואקד ובנצי פיגלסון

חברת יעוץ:

ווייטבורד

סטאטוס:

הסתיים

אזרחים שנדרשים להמציא מסמכים רשמיים של אחת מרשויות מדינת ישראל למדינה זרה אחרת לצורך ביצוע פעולה במדינה הזרה נדרשים לעבור "מסע לקוח" ארוך, מתיש ובירוקרטי. בתחילת המסע נדרש האזרח לגשת לרשות המנהלית מנפיקת המסמך לשם קבלת מסמך המקור, לאחר מכן נדרש האזרח לסור למשרד החוץ בירושלים ולאמת את מסמך המקור באמצעות חותמת אפוסטיל, ככל שנדרש תרגום של המסמך באנגלית עליו לסור לנוטריון מוסמך הדובר את שפת המדינה הזרה, בהתאם לתקנות נדרש תשלום אחיד לנוטריון נותן השירות, לאחר סיום ההליכים המתוארים לעיל, נדרש הלקוח להמציא את מסמך המקור למדינה הזרה. מעבר לתהליך דיגיטלי צפוי לחסוך מיליוני שקלים בשנה ווזאת בחיסכון לאזרח באי הגעה לרשות וייתור הצורך בהגה למשרד החוץ בירושלים כמו גם חיסכון למשרדי הממשלה השונים בהפעלת האופרציה של קבלת הקהל בעיקר במשרד החוץ. חיסכון נוסף בעלויות שליחת המסמך למדינה הזרה מחוץ לארץ.

שרית ארבל.jpg
שרית ארבל.jpg

יצירת התשתית לביצוע פעולות ע"י אפוטרופוס באזור האישי

בנצי פיגלסון ואלי קורח

חברת יעוץ:

אביב הנדסה

סטאטוס:

הסתיים

נכון להיום, שירותים דיגיטליים ממשלתיים העומדים לרשות הציבור אינם תומכים במאפייני אפוטרופסות. מצב זה מגביל את השירות הדיגיטלי שהאזרח יכול לקבל עבור עצמו בלבד. במקרה שאותו אזרח משמש כאפוטרופוס עבור בן משפחה או אזרח אחר (במסגרת קשרי משפחה או בתפקידו כמייצג) עליו לגשת ללשכה המתאימה ולקבל את השירות באופן פיסי תוך המצאת כל האישורים המודפסים המאשרים זאת. לפי נתוני האפוטרופוס הכללי מדובר בכ-70 אלף אזרחים, אולם יש לזכור שאזרחים אלה חיים קשיים ביורקטרטיים רבים מעצם הדבר ועלינו לעשות הכל על מנת לשפר את השירות במיוחד לאוכולוסיות אלו.

שרית ארבל.jpg
שרית ארבל.jpg

שליחת הודעה למטופלים לגבי זכויותיהם בעת שחרור מבית החולים

נעמה פרי כהן ואמיתי קורן

חברת יעוץ:

ללא חברת ייעוץ

סטאטוס:

הסתיים

כל מטופל שמשתחרר מבית חולים מקבל מכתב שחרור, סיכום הטיפול בו והמשך המעקב הנדרש. מטרת הפרוייקט היא להנגיש למטופל את זכויותיו בעת שחרורו מבית החולים בדחיפה.

שרית ארבל.jpg
שרית ארבל.jpg

תיבת מכרזים דיגיטלית

מיכל עקביה וגל אמיר

חברת יעוץ:

דלוייט

סטאטוס:

הסתיים

תהליך המכרוז הממשלה הינו ארוך, מסורבל ואינו מתאים לעידן הדיגיטלי. במסגרת פרוייקט זה וכחלק מפרוייקט יותר רחב שמבקש להקל על ספקים את התהליך, יוגדר תהליך חדש על פיו יוכלו הספקים להגיש את המכרז באופן דיגיטלי במקום ע"י הגשה ידנית.

שרית ארבל.jpg
שרית ארבל.jpg

שילוב דיגיטציה בניהול הבחירות ברשויות המקומיות

ענת אסרף ואברהם זרוק

חברת יעוץ:

אביב הנדסה

סטאטוס:

הסתיים

תהליך הבחירות לרשויות המקומיות טומן בחובו מורכבות רבה מאחר וישנם חוקים ותקנות שעל מגיש המועמדות לעירייה/מועצה לעמוד בהן וזאת במסגרת לוחות זמנים צפוף. כל חריגה או אי דיוק יכול להביא לפסילת המועמד שכן יש אפס סובלנות ומקום לטעויות מאחר ומחיר הטעות זהה לפגיעה בדמוקרטיה. על מנת לעמוד בטוהר הבחירות, משרד הפנים משקיע משאבים רבים לתפעול ובקרת הליך הגשת הרשימות, כיום כל התהליך מבוצע באופן ידני. עם התפתחות הטכנולוגיה ישנם היום כלים דיגיטליים שיכולים לייעל ולשפר את התהליך עבור כל הגורמים המעורבים ובכך להופכו לתהליך פשוט, קל ומהיר.

שרית ארבל.jpg
שרית ארבל.jpg

פיתוח כלי לשיפור הטיפול בפניות ציבור

אתי קיסוס ושרית ארבל

חברת יעוץ:

EY

סטאטוס:

הסתיים

משרד הרווחה וויצו עונים לפניות מאוכלוסיות הרווחה על בסיס יומיומי. לצורך שיפור המענה ואיתור פניות שדורשות טיפול מיידי, נבחנת האפשרות להשתמש בטכנולוגיה של AI בדומה למה שנעשה במשרד המשפטים. במסגרת הפרוייקט מתבצע מחקר נתונים לניתוח הפניות, בניית עץ החלטה, איתור מילות מפתח. התוצר הסופי יהיה מוקאפ של הכלי.

שרית ארבל.jpg
שרית ארבל.jpg

יצירת סל מענים חלופיים לאנשים בעלי אריינות דיגיטלית נמוכה

רעות אופק ואייל טולדו

חברת יעוץ:

דלוייט

סטאטוס:

הסתיים

ממשלת ישראל מספקת שירותים במגוון ערוצים, ובהם הערוץ הדיגיטלי, והיא שמה לה למטרה לספק לציבור כמה שיותר שירותים דיגיטליים איכותיים. במצב הקיים ישנם אזרחים, לרוב מהשכבות החלשות, שלא עושים שימוש בשירותים דיגיטליים, אף כשאלה מוצעים להם על ידי הממשלה. כתוצאה מכך, אותם אזרחים צורכים את השירותים באופן פיזי דבר אשר מרחיב את הפערים בין השכבות החזקות לחלשות ומגדיל את הוצאות הממשלה. מטרת הפרויקט היא לאפשר לאוכלוסייה חסרת אוריינות דיגיטלית או בעלת רמת אוריינות דיגיטלית נמוכה לצרוך שירותים באופן דיגיטלי, בטווח המיידי. זאת, על ידי מתן מענה ממשלתי ומבלי שאוכלוסייה זו תיאלץ להיעזר באנשים שבסביבתם ובטוב ליבם.

שרית ארבל.jpg
שרית ארבל.jpg

מחשוב תהליך העברת בעלות באזור האישי

יערה בן שחר תיק וגילי כהן

חברת יעוץ:

אביב הנדסה

סטאטוס:

הסתיים

נכון להיום, העברת בעלות ברכב מתבצעת באמצעות הגעה פיסית לסניפי בנק הדואר. בטרם ביצוע ההעברה, פקיד הבנק, מוודא כי אין הגבלה לביצוע העברת הבעלות בהתאם להוראות הדין. לאחר חתימת הצדדים על שטר מכר, ותשלום אגרת שינוי בעלות בגובה של 218₪, על ידי מבקש השינוי, ימסור פקיד הבנק קבלה על תשלום האגרה, שהיא מהווה אישור לרישום שינוי הבעלות לטובת הקונה.
מטרת הפרוייקט, לבנות תהליך דיגיטלי מקצה לקצה שבו ניתן יהיה לבצע את העברת הבעלות במקרים סטנדרטים ובמקרים חריגים באזור האישי.

שרית ארבל.jpg
שרית ארבל.jpg

דיגיטציה של כלל האישורים והטפסים הפורמליים של רשות האוכלוסין

יואל ליפובצקי ומאיה דבורי יעקבסון

חברת יעוץ:

אביב הנדסה

סטאטוס:

הסתיים

רשות האוכלוסין וההגירה אחראית להנפקת תעודות רשמיות לאזרחי מדינת ישראל. במהלך שנת 2019 הונפקו כ- 2.5 מיליון תעודות. תהליך הנפקת התעודות כיום מתבצע במספר אמצעים: הגעה פיזית ללשכות מינהל האוכלוסין, בקשה באמצעות הטלפון או הזמנה באופן מקוון. כל הזמנה שאינה פיזית בלשכות עוברת תהליך ידני הכולל: הדפסת התעודה על נייר מיוחד, קיפול, עיטוף, ביול ושליחה בדואר ישראל לכתובת האזרח
במרבית המקרים התעודות נדרשות ע"י האזרח לצורך הצגתן עפ"י דרישה של גופים ציבוריים ופרטיים, וזאת כאשר מרבית גופים אלה מקבלים את המידע מרשות האוכלוסין באופן ישיר ושוטף בממשקים אינטרנטיים. יחד עם זאת הגופים מעדיפים לקבל את המידע מהאזרח וכך האזרח הופך לאמצעי להעברת המידע בין הגופים . מטרת הפרוייקט, למפות את תהליך הנפקת התעודות הרשמיות על מנת לבנות תהליך אפקטיבי ודיגיטלי אשר באמצעותו ניתן יהיה לבטל את השימוש במסמכי תיעוד פיזיים ולעבור להעברת המידע באופן דיגיטלי ישירות לגוף המבקש או העברת התעודה חתומה דיגיטלית באופן מידי ישירות לאזרח, ובכך לייעל את המערכת הממשלתית עפ"י מדיניות Ask Onceולהפחית את הנטל הבירוקרטי על האזרח

שרית ארבל.jpg

עיצוב ממשק הפעילות בין אגף רגולציה ברוה"מ לבין הרגולטורים במשרדים

עמיחי פישר

חברת יעוץ:

ווייטבורד

סטאטוס:

הסתיים

האגף למדיניות רגולציה במשרד ראש הממשלה הוא המוביל הממשלתי של המהלכים לקידום מדיניות 'רגולציה חכמה'. האגף עובד מול כ-150 יחידות רגולטוריות במשרדי הממשלה השונים. כל הרגולטורים הללו הם גורמים מונחים, מפוקחים אבל גם לקוחות שהאגף נדרש לתת להם שירות כדי להשיג את מטרות המהלך של רגולציה חכמה. נכון להיום, יחסי האגף עם הרגולטורים ומשרדי הממשלה מבוססים על מדיניות הממשלה ומטרות העל שלה ועל החלטות הממשלה שנקבעו בהתאם לכך. עם זאת, לאורך הדרך לא בחנו באגף את היחסים עם הרגולטורים והמשרדים כמקבלי שירות שיש להם צרכים וקשיים משלהם והתמודדויות ייחודיות להם. לא נבחן די צרכו 'מסע הלקוח' של הרגולטור מבחינת השירות שאנחנו, כאגף, נדרשים לתת להם, כדי להשיג את אותן המטרות המשותפות. במסגרת פרוייקט זה ייבן הממשק ויעוצב מחדש.

שרית ארבל.jpg

מערכת לניטור פניות סייבר

דניאל חחיאשוילי

חברת יעוץ:

EY

סטאטוס:

הסתיים

בנק ישראל אחראי להנחות את הבנקים בכל הנושא של מתקפות סייבר. כיום ניטור הפניות מתבצע באופן ידני. על מנת לקצר את זמן המענה, לאפשר בקרה ופיקוח טובים יותר ותיעוד של הפניות, נדרשת מערכת לניטור הפניות.

שרית ארבל.jpg

 גיבוש מסמך אסטרטגי לתחום השירות ברמ"י

צחי דויד

חברת יעוץ:

EY

סטאטוס:

הסתיים

מנכ"ל רמ"י ביקש להעמיד מסמך אסטרטגי כללי. אחד החלקים המשמעותיים במסמך יעסוק בתחום הדיגיטציה של השירות ברמ"י. המסמך ייכתב על סמך מחקר לקוחות, ראיונות עם בעלי עניין בתוך רמ"י ומחוצה לו, בנצ'מארק וניתוח עומק של חלופות למימוש.

שרית ארבל.jpg

פלטפורמה לעסקים קטנים ובינוניים

יאיר קירשבוים

חברת יעוץ:

ווייטבורד

סטאטוס:

הסתיים

עירית מודיעין עילית מבקשת להגביר חשיפת העסקים המקומיים, הזעירים, שאינם תמיד פעילים בצורה מוסדרת והקטנים, שרמת החשיפה שלהם קטנה ובעיקר מפה לאוזן. נוכחות פלטפורמה לעסקים אלה תעודד עסקים בעלי מאפיינים ייחודיים, שחלקם נוצרו מתוך פעילות גמ"ח, להסדיר ולהרחיב את פעילות העסק שלהם ובכך לתרום גם לכלכלת העיר לצד כלכלתם שלהם. בנוסף, הפלטפרומה תהווה כלי לחשיפת פעילותם ומרכולתם של העסקים בתוך העיר, מול ערי הסביבה, ולקהילות בעלות מאפיינים דומים לה, גם במרחקים גדולים יותר. כל פתרון שכזה ייקח בחשבון את אופן הפעילות היחודי של תושב העיר החרדי, על האילוצים השונים שלו בעומדו למול ממשקים דיגיטליים. מטרת הפרויקט תהיה לתכלל ולעצב את "מסע העסק הקטן החדש" מול הפלטפורמה אותה תיצור העיריה

שרית ארבל.jpg

איתור מכרזים אוטומטי ברשות לשיתוף פעולה תעשייתי (הרשפ"ת)

זיוה איגר

חברת יעוץ:

דלוייט

סטאטוס:

הסתיים

מתוקף תפקידה כרשות האוכפת את חובת שיתוף פעולה תעשייתי במכרזים, על הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי (הרשפ"ת) להכיר את כל המכרזים המחויבים בתקנות. על הגופים המזמינים לדווח לרשפ"ת על מכרזים אלה בכל שנה, אך לעתים ישנם מכרזים שלא מדווחים מסיבות שונות. לכן, כחלק מהפעילות השוטפת, פורטלי המכרזים של הגופים השונים נסקרים באופן קבוע, על מנת לאתר מכרזים שאינם מוכרים לרשפ"ת. אוטומציה של פעולה זו יאפשר לרשפ"ת מעקב יעיל, מהיר ומיידי ותמנע פספוסים.

שרית ארבל.jpg

שיפור וקיצור תהליכי העבודה של עורכי הדין בשלב הפרא-ליטיגציה בפרקליטות האזרחית

אורית קוטב

חברת יעוץ:

אביב הנדסה

סטאטוס:

הסתיים

הפרקליטות האזרחית המונה כ – 350 פרקליטים, מייצגת את מדינת ישראל בשלוש הערכאות ובכל בתי המשפט ברחבי הארץ בתובענות אזרחיות ובעתירות מנהליות. הפרקליטות מתמודדת עם כ- 22,000 תיקים חדשים מדי שנה ועם עשרות אלפי הליכים משפטיים בתיקים השונים. הפרקליטים נתונים בעומס רב. לצד העשייה המשפטית עצמה, הרבה מזמנם מבוזבז על פעולות שאינן עשיה משפטית "נקיה". מטרת הפרוייקט היא למפות את המשימות בתהליך העבודה בתיקי ליטיגציה במטרה לבנות תפיסת הפעלה אפקטיבית ודיגיטלית שתאפשר ייעול עבודת הפרקליט ע"י מיקודו בליבת העשייה המשפטית בלבד ובניית מערך תומך לפרקליטים שיעסוק במשימות שאינן משפטיות.

שרית ארבל.jpg

טרנספורמציה דיגיטלית של תהליך קבלת הציונים וההסמכה של אחיות

שושי גולדברג

חברת יעוץ:

EY

סטאטוס:

הסתיים

המחסור באחיות ובעובדי סיעוד בבתי החולים ובקהילה הוא נושא כאוב ומוכר לכולנו. תהליך מבחן ההסמכה של האחיות, קבלת הציונים והתעודות בוצע עד ממש לאחרונה באופן ידני. פרוייקט זה נועד כדי לקצר משמעותית את משך זמן ההסמכה של האחיות כך שניתן יהיה לצמצם את הפער הקיים בין זמן ההסמכה לזמן ההשמה.

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

שרית ארבל.jpg
שרית ארבל.jpg
שרית ארבל.jpg

כלי דיגיטלי להנגשת מידע למאושפז בבתי החולים

נעמה פרי כהן, אבי לוין ואיילת גרינבאום אריזון

חברת יעוץ:

ווייטבורד

סטאטוס:

הסתיים

בשנים האחרונות משרד הבריאות הגדיר את המטופל במרכז כאחד מהיעדים האסטרטגיים של מערכת הבריאות, הנושא כולל את הגברת השקיפות למטופלים ואת העצמת המטופל ושיתופו בקבלת החלטות. מטופלים המאושפזים בבתי חולים והמלווים שלהם נמצאים בסביבה שאינה סביבתם הטבעית, חשופים למעט מאד מידע שמונגש להם באופן אקטיבי ונמצאים במצב תמידי של חוסר ודאות במהלך אשפוזם לגבי: המצב הרפואי, סיבת האשפוז, משך צפוי של האשפוז, ההתנהלות במחלקה, סדר היום הצפוי וכמובן אופן הטיפול. החולה ומלוויו תלויים בביה"ח, בגורמים המטפלים ובמידע שיספקו להם. מטרת פרוייקט זה לפתח כלי דיגיטלי שיאפשר למתאשפז לדעת בכל רגע נתון את תוצאות הבדיקות שלו, שעת הבדיקות וכל מידע רפואי אחר.